پرسش و پاسخ – زیر ساخت شبکه

دوربینی است که تحت شبکه های کامپیوتری کار کرده و می تواند تصاویر را از طریق شبکه داخلی و یا اینترنت به هر کجا در همان زمان ارسال کند. به طور مثال بخش اداری شرکتی در تهران است و بخش تولیدی آن در یک شهرستان، در این حالت اگر دوربین های تحت شبکه در شعبه تولیدی که در شهرستان است نصب شده باشد،شرکت می تواند به راحتی تمام مراحل تولید را از تهران با یک اینترنت ساده و یا پرسرعت مشاهده کند .

می توان گفت که این دو تکنولوژی بسیار مشابه یکدیگرند ولی کاربرد آنها حتی در کوچک ترین موارد هم قابل مقایسه با یکدیگر نمی باشند. Network Camera ها قابلیت انتقال تصویر با سرعت و کیفیت بسیار بالا را دارا هستند. این نوع تکنولوژی در حقیقت نوعی تکنولوژی حفاظتی و حراستی از مکان های بسیار مهم است. قابلیت ضبط و نگهداری تصویر را در مقادیر بسیار گسترده را دارد. از لحاظ امنیتی بسیار پیشرفته است و قابلیت استفاده از چندین دوربین به طور همزمان را داراست. عملکرد ها، قابلیت دید در شب، زوم تا 42 برابر (بسته به نوع دوربین) را می توان از امتیازات آن نام برد. اما Web Cam صرفا قابلیت انتقال تصاویر کم کیفیت از طریق انترنت های غالبا کم سرعت را داراست.

هر دو نوع این دوربین ها برای حفاظت از انواع مکان ها و ذخیره اطلاعات و تصاویر بر روی یک حافظه هستند ولی با استفاده از دوربین های تحت شبکه (Network Camera) شما می توانید از طریق اینترنت از هر جای دنیا کارخانه، خط تولید، اداره، سازمان، کارگاه، خانه و یا هر مکانی را که می خواهید،نظارت کنید. ولی با دوربین های مدار بسته فقط تصاویر را در اطاق کنترل همان محل نصب دوربین ها می توان مشاهده کرد. در ضمن نصب و استفاده از دوربین های مداربسته بسیار مشکل و با هزینه بالاست ولیکن دوربین های تحت شبکه دارای قابلیت نصب و استفاده بسیار آسان همراه با هزینه نصب کمتری می باشند.

 • نصب آسان
 • کنترل هر مکان از راه دور حتی کشور های دیگر
 • حالت دید در شب به صورت رنگی
 • شناسایی حرکت و سیستم هشدار دهنده
 • ذخیره اطلاعات بر روی کارت حافظه SD
 • قابلیت استفاده از چندین دوربین
 • ضبط تصاویر متحرک یک دوربین تا 10 دوربین
 • عملکرد زوم دیجیتال 16 برابر تا 42 برابر
 • کنترل از راه دور
 • استفاده بی سیم
 • حتی به کار گیری مستقیم بدون استفاده از اینترنت مانند دوربین های معمولی دیگر و اتصال به ویدیو و تلویزیون
 • حرکت در جهت افقی و عمودی
 • تشخیص حسگر انسان

بله – بسته به نوع دوربینی که انتخاب می شود می توان گفت که درهر کجا می توان از Network Camera استفاده کرد. دوربین هایی برای دفاشتر کوچک،خانه ها، طلا فروشی ها و…. وجود دارد همینطور دوربین هایی برای کارخانه ها، سازمان ها، خطوط تولید، سوله ها، گاوداری ها، مرغداری ها و… نیز موجود است.

بله – دوربین های تحت شبکه (Network Camera) دارای جایگاهی برای اتصال کارت های حافظه SD Card هستند تا بتوان تصاویر را به صورت عکس در آن ذخیره کرد. شما می توانید با یک کارت SD با ظرفیت 2G (دو گیگا بایت) حدود 55/000 (پنجاه و پنج هزار) عکس را با وضوح تصویر480 * 640 نگهداری کنید. این دوربین ها می توانند با زمان بندی داده شده تا 80 روزاطلاعات تصویری را در خود نگهداری کنند. می توان تنظیم کرد که دوربین هر 2 دقیقه یک عکس از محل مورد نظر بگیرد و آن را ذخیره کند یا توسط ایمیل به آدرس مورد نظرارسال کند.

برای مدیریت چنددوربین تحت شبکه نرم افزاری مخصوص این دوربین ها وجود دارد که می تواندتا 16 عدد دوربین را علاوه بر نمایش، مدیریت و ذخیره سازی کند.

برای استفاده مناسب از این دوربین ها بهتر است از اینترنت های نوع ADSL بهره برد. که سرعت آن 64 یا 128 یا 256 باشد. برای کیفیت بهتر و سرعت بالاتر بهتر است از ADSL های پرکیفیت و سرعت حداقل 128 بهره برد. گرچه با Dial UP (اینترنت خانگی) نیز امکان پذیر است اما کارایی آن تاحد زیادی کاهش می یابد.

نوعی دوربین تحت شبکه قوی و بسیار پیشرفته است که بدون نیاز به کابل کشی شبکه می توان صرفا با استفاده از امواج رادیویی به آن متصل شد. شاید بتوان تفاوت دوربین های بیسیم و دوربین های معمولی را با تلفن خانگی و تلفن همراه مقایسه کرد. اولی نیاز به کابل کشی دقیق دارد ولی دومی نیازی ندارد.

Power On Ethernet به معنای آن است که دوربین بدون نیاز به کابل برق با استفاده از کابل شبکه تامین برق می کند و به طور کامل فعال می شود.

در این حالت، دوربین به محض تغییر حالت در اجزاء تصویر و میزان نور آخرین تصویر گرفته شده شروع به تصویر برداری می کند. تصویر به طور موقت در دوربین ذخیره می شود و یا با ایمیل و یا از طریق انتقال اطلاعات FTP برای شما ارسال می شود.

در این دوربین ها امکان ضبط صدا نیز وجود دارد. چون به همراه تصویر، امکان ضبط صدا نیز فراهم است از این رو ترکیب صدا و تصویر و مشاهده وضعیت دقیق، شما را در اتخاذ شیوه های موثر بازاریابی یاری می دهد. برای مثال در فروشگاه ها

بله – به طور همزمان می توان از هر چند دوربین که نیاز استفاده کرد. برای مدیریت این دوربین ها بسته به تعداد دوربین های استفاده شده،نرم افزار مدیریتی و سخت افزار مناسب ارائه خواهد شد.

بله – تمامی دوربین های تحت شبکه قابلیت نصب به ویدئو وتلویزیون را دارند. یعنی به کار گیری مستقیم بدون استفاده از اینترنت یا شبکه کامپیوتری امکان پذیر است. ترمینال خروجی آنالوگ امکان سازگاری دوربین های شبکه ای را با تجهیزات موجود فراهم می کند. برای مثال شما می توانید تصاویر را روی تلویزیون برسی کرده و سپس آنها را با استفاده از دستگاه ویدئو ضبط نمایید.

سوالات متداول به شما کمک نکرد ؟

در این بخش میتوانید راههای تماس با ما را بیابید.

سیستم هشداردهنده و حسگر تشخیص انسان وجود دارد؟

در بعضی از مدل ها سیستم هشداردهنده و حسگر تشخیص انسان وجود دارد. این حسگر، انسان و حیوان را از طریق دما شناسایی می کند. در صورت شناسایی این موارد تصاویر توسط ایمیل جهت برسی برای شما ارسال می شود.

این دوربین ها بسته به مدل آنها از 16 برابر تا 42 برابر قابلیت زوم دارند. و به طور کامل قابلیت تغییر دید درجهت افقی و عمودی را دارند.

سیستم هشداردهنده و حسگر تشخیص انسان وجود دارد؟

در بعضی از مدل ها سیستم هشداردهنده و حسگر تشخیص انسان وجود دارد. این حسگر، انسان و حیوان را از طریق دما شناسایی می کند. در صورت شناسایی این موارد تصاویر توسط ایمیل جهت برسی برای شما ارسال می شود.

این دوربین ها بسته به مدل آنها از 16 برابر تا 42 برابر قابلیت زوم دارند. و به طور کامل قابلیت تغییر دید درجهت افقی و عمودی را دارند.